Infomarkt over samenleven met wolven op 8 februari 2025 in Essen

In het drukbevolkte Vlaanderen is natuur vaak dichterbij dan we denken. We vinden natuur niet alleen in afgelegen reservaten of bossen, maar ook in onze eigen woonomgeving. Verschillende dieren hebben zich ondertussen aangepast aan het leven dicht bij mensen.

Hoewel het contact met onze natuur verrijkend kan zijn, kunnen deze dieren soms voor overlast en/of schade zorgen wanneer ze op zoek zijn naar voedsel en onderdak.

Samenleven met de wolven vraagt een inspanning. Veel problemen kunnen voorkomen worden door het nemen van gepaste preventieve maatregelen. Het Agentschap voor Natuur en Bos en Agentschap Landbouw en Zeevisserij organiseren een infomarkt om op al jouw vragen over het samenleven met de wolven te beantwoorden.

Wil je meer weten over de aanwezigheid van deze dieren in jouw buurt? Ben je geïnteresseerd in hoe je jouw eigen dieren kunt beschermen of wil je meer informatie over eventuele subsidiemogelijkheden? Twijfel niet en kom zeker langs. Je bent van harte welkom! Experts van verschillende partners en sectoren staan klaar om jou te informeren.

Praktische informatie:

  • Datum: zaterdag 8 februari 2025
  • Tijdstip: 13:00 – 16:00 uur: Infomarkt voor particuliere veehouders en geïnteresseerde burgers.
  • Locatie: Lokaal Dienstencentrum (LDC) 't Gasthuis, Nollekensstraat 5, 2910 ESSEN
  • Toegang: Gratis

Voor de professionele veehouders wordt in de voormiddag een afzonderlijk infomoment georganiseerd op een locatie in de regio. Daarover zullen de veehouders nog geïnformeerd worden.

Raadpleeg volgende website voor meer informatie: www.natuurenbos.be/wolven

Gepubliceerd op vrijdag 13 december 2024 8 u.

Heb je niet gevonden wat je zocht?

Laat het ons weten.