Met deze samenwerking willen de drie lokale besturen hun onderwijs versterken en ook in de toekomst voldoende ondersteuning en middelen garanderen voor kwaliteitsvol basisonderwijs.
Waarom deze samenwerking?
De vraag tot uitbreiding van de samenwerking kwam er op initiatief van Meerhout en Laakdal. Hun gemeentelijke basisscholen vormen sinds 2005 samen één scholengemeenschap. Door dalende leerlingenaantallen dreigen echter minder middelen beschikbaar te zijn voor ondersteuning van leerlingen, leerkrachten en schoolorganisatie.
Door samen te werken met Geel:
-
blijven ondersteuningsmiddelen beter behouden,
-
ontstaat een sterkere en stabielere scholengemeenschap,
-
kunnen expertise en ondersteuning breder gedeeld worden.
Ook voor Geel biedt de samenwerking voordelen op langere termijn. Zo wordt onderzocht of er een gedeeld ondersteuningscentrum (shared service centre) kan worden opgericht voor de betrokken basisscholen. Ondersteunende taken zoals personeelsadministratie en ICT kunnen daarin gebundeld worden, zodat scholen zich maximaal kunnen focussen op hun kerntaak: sterk onderwijs voor elk kind.
Bescherming van personeel staat centraal
Bij de oprichting van de nieuwe scholengemeenschap is de bescherming van het bestaande personeel een belangrijk uitgangspunt. De drie besturen maken duidelijke afspraken zodat leerkrachten en ondersteunend personeel hun rechten behouden en maximale werkzekerheid gegarandeerd blijft, ook wanneer leerlingenaantallen wijzigen.
Daarnaast behoudt Geel gedurende de eerste drie schooljaren de huidige ondersteuningsmiddelen voor de eigen werking. Deze overgangsmaatregelen zorgen voor stabiliteit en duidelijkheid in alle betrokken gemeenten.
Welke scholen maken deel uit van de nieuwe scholengemeenschap?
De nieuwe scholengemeenschap zal bestaan uit:
-
Geel: SBS De Burgstraat, SBS De Katersberg, SBS Geel-Zuid, SBS Larum, SBS Winkelomheide en SAIO
-
Laakdal: GBS De Schans en GBS Eindhout
-
Meerhout: GBS De Duizendpoot
Voor Meerhout betekent dit dat GBS De Duizendpoot deel zal uitmaken van een grotere en versterkte samenwerking.
Goedkeuring en timing
De oprichting wordt:
-
op 2 maart voorgelegd aan de gemeenteraad van Geel,
-
op 23 maart aan de gemeenteraad van Meerhout,
-
en op 25 maart aan de gemeenteraad van Laakdal.
Na goedkeuring door de drie gemeenteraden wordt de scholengemeenschap opgericht voor een periode van zes jaar, conform de officiële cyclus voor schoolbesturen.
